15 maj 2016

Czy potrzebny nam Vogue?

Temat polskiej edycji słynnego magazynu Vogue jest poruszany od dawna. Jednak nie sądzę, aby Polska znaczyła w świecie mody tak dużo, by wydawać kolejne magazyny modowe z wysokiej półki.

Viva! Moda

Moim zdaniem najlepszy polski tytuł wśród magazynów o modzie. Jakość na najwyższym poziomie. Do niedawna naczęlną czasopisma była jedna z najbardziej zdolnych polskich stylistek Agnieszka Ścibior. Udało jej się stworzyć magazyn pełen artystycznych zdjęć najlepszych fotografów mody, jak chociażby Michela Comte'a. Równiee świetna była makieta. Ostatnio tytuł przeszedł lifting. Naczelną została Katarzyna Przybyszewska, natomiast Agnieszka Ścibior pozostała dyrektor kreatywną. Viva! Moda stała się bardziej komercyjna, layout odpowiada najnowszym trendom. To co się nie zmieniło, to moda najwyższych lotów. Myślę, że ten tytuł może bez kompleksów konkurować ze światowymi magazynami. ELLE

Elle to marka, która mówi sama za siebie, Bardzo dobrze prowadzony magazyn. Świetne zdjęcia, dobrze zredagowane teksty i atrakcyjna makieta. Wyniki sprzedaży świadczą o tym, że to czasopismo spełnia potrzeby czytelników. Redaktor naczelną jest Monika Stukonis. 
Chyba najlepsza polska okładka ... ELLE Man 

Zupełnie nowa jakość w dziedzinie magazynów dla mężczyzn. Bardzo dużo dobrej mody. Widać, że tytuł ten jest adresowany do świadomych siebie mężczyzn, którzy nie zadawalają się byle czym i chcą dobrze wyglądać oraz wiedzieć, co dzieje się w świecie wokół nich. 


Harper's Bazaar Polska

Ten tytuł budzi we mnie odrobinę mieszane uczucia. Świetne zdjęcia, najlepsza moda, perfekcyjna szata graficzna. Technicznie wszystko trzyma  najwyższy poziom, jednak wadą są czasami teksty, które mają formę szkolnego referatu. Moim zdaniem liczba stron shoppingowych jest zbyt duża, jak na tak elitarny tytuł, budzi to dysonans biorąc pod uwagę wysokie loty działu kultury. Jednak to drobiazgi, które nie zmieniaja faktu, że  Harper's Bazaar to z pewnością jedno z najlepszych polskich czasopism. Redaktor naczelną jest Joanna Góra. K MAG

To czasopismo nie tylko modzie, ale szeroko pojętym lifestyle'u. Bardzo niemainstrimowe. Sesje są bardzo interesujący i łamią stereotypy. Zaletą są odważne teksty, świetne wywiady, które są dodatkowo tłumaczone na angielski. K MAG to magazyn, który nie boi się stawiać śmiałych tez. To bardzo dobry tytuł, którego naczelnym jest Mikołaj Komar. Największą zaletą czasopisma jest to, że nie ma w Polsce drugiego podobnego do  K MAGu tytułu. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

A tu możecie się z nami podzielić swoją opinią :)